Opis
Nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem KIDS' TIME STAR gra dla dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. Najwyższa jakość wykonania połączona z estetyczną szatą graficzną i interesującymi dla dziecka zasadami. "Pucio. Gra. Gdzie to położyć?" to ciekawa propozycja dla wszystkich małych graczy.
Zabawka stanowi kontynuację popularnej serii produktów sygnowanej hasłem "Pucio. Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać". Zgodnie z motywem przewodnim, oprawa graficzna gry nawiązuje do świata przedstawionego w książkach o Puciu, który pomaga najmłodszym nabywać coraz to bardziej zaawansowane kompetencje językowe. Tym razem sympatyczny bohater zaprasza małych fanów do swojego domu. W pudełku gracz znajdzie sześć plansz, odpowiadającym kolejnym pomieszczeniom w mieszkaniu rodziny Pucia. Są tu między innymi salon, kuchnia, łazienka i - oczywiście - pokój dziecięcy.
Dziecko otrzymuje żetony przedstawiające różne przedmioty, np. garnek, piłkę, marchewki, mydło. Każdy z tych elementów ma kształt swojego rzeczywistego odpowiednika, a zadanie polega na umieszczeniu wylosowanych rzeczy w określonych przez instrukcję lub rodzica miejscach. Dodatkowym walorem gry są trójwymiarowe figurki bohaterów serii, które można wykorzystać do wielu innych zabaw.
Autorka serii, Marta Galewska-Kustra to ceniony logopeda i pedagog dziecięca, kierująca się w swojej pracy ideami pedagogiki twórczości. Na co dzień Kustra stara się łączyć terapię mowy z rozwojem kreatywności swoich podopiecznych, co znajduje odzwierciedlenie w specyfice opracowywanych przez nią książek i zabawek. Jej twórczość nie ogranicza się przy tym bynajmniej do propozycji dedykowanych najmłodszym odbiorcom - spod jej ręki wyszło tak ze wiele publikacji naukowych z zakresu rozwijania twórczego potencjału dzieci i młodzieży.
W serii zabawek poświęconych Puciowi ukazały się dotychczas: "Pucio. Pierwsze zabawy", "Pucio i Misia ubierają choinkę. Puzzle", "Pucio. Domino", "Pucio. Co tu pasuje? Puzzle", "Puzzle. Pucio Czego brakuje?".W pudełku znajduje się 6 plansz z różnymi pomieszczeniami w mieszkaniu należącym do rodziny naszego bohatera. Do każdego z nich dopasowano po 6 żetonów z przedmiotami charakterystycznymi dla tych pomieszczeń.
Dziecko układa przedmioty w odpowiednich miejscach na planszach (np. na stoliku w salonie, pod krzesłem w kuchni, w pudełku) według załączonej instrukcji lub poleceń wymyślonych przez rodzica. Uczy się przy tym rozumienia stosunków przestrzennych, czyli położenia przedmiotów względem siebie.