Ceny
Ceny widoczne po zalogowaniu. ZALOGUJ SIĘ
Oznaczenia
Kod kreskowy
5902596671167
Symbol
EKA-1167
Opis
Głóg - oprócz licznych witamin z grupy B, prowitaminy A oraz soli mineralnych stanowi przede wszystkim bogactwo bioflawonoidów, które m.in. wspomagają działanie witaminy C i wykazują działanie wzmacniające układ krwionośny. Główną frakcję związków czynnych w owocach głogu stanowią flawonoidy, które mają zdolność doo tworzenia kompleksów z metalami ciężkimi – co ułatwia usuwanie tych szkodliwych dla organizmu pierwiastków.

Czy wiesz, że...

...medycyna ludowa uznawała głóg za doskonały środek zwalczający m.in. choroby serca, bezsenność, problemy z układem pokarmowym. Medycyna akademicka 'przyjrzała się' mu dokładnie w XIX wieku, - od tego momemntu powstaje wiele farmaceutyków z udziałem jego kwiatów, liści i owoców. Najczęściej są to preparaty nasercowe, uspokajające, regulujące ciśnienie i zwalczające bezsenność.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkoliwek roszczeń.
by SolEx B2B