Ceny
Ceny widoczne po zalogowaniu. ZALOGUJ SIĘ
Oznaczenia
Kod kreskowy
5902596671167
Symbol
EKA-1167
Pobierz w pełnej wielkości
Opis
Głóg - oprócz licznych witamin z grupy B, prowitaminy A oraz soli mineralnych stanowi przede wszystkim bogactwo bioflawonoidów, które m.in. wspomagają działanie witaminy C i wykazują działanie wzmacniające układ krwionośny. Główną frakcję związków czynnych w owocach głogu stanowią flawonoidy, które mają zdolność doo tworzenia kompleksów z metalami ciężkimi – co ułatwia usuwanie tych szkodliwych dla organizmu pierwiastków.

Czy wiesz, że...

...medycyna ludowa uznawała głóg za doskonały środek zwalczający m.in. choroby serca, bezsenność, problemy z układem pokarmowym. Medycyna akademicka 'przyjrzała się' mu dokładnie w XIX wieku, - od tego momemntu powstaje wiele farmaceutyków z udziałem jego kwiatów, liści i owoców. Najczęściej są to preparaty nasercowe, uspokajające, regulujące ciśnienie i zwalczające bezsenność.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkoliwek roszczeń.
© SolEx B2B